23.07.2022

Fresno, California / Malsch, Germany, 23 lipca 2022

Sunrise Medical ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek oparcia JAY® FIT 2U™ dla osób, które wymagają bardziej złożonego rozwiązania do siedzenia, gdy gotowe oparcie nie może pomieścić asymetrii ortopedycznych danej osoby.  W przeciwieństwie do formowanych oparć, JAY FIT 2U pozwala na regulację w momencie dostawy i w miarę upływu czasu. Blokowane wkładki JAY® Dovetail i wbudowana regulacja w tylnej części obudowy ułatwiają stworzenie spersonalizowanego konturu dostosowanego do konkretnych potrzeb użytkownika, z elastycznością umożliwiającą dokonywanie korekt w miarę zmieniających się potrzeb - takich jak choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa. W połączeniu z poduszką JAY GS stanowi doskonałe rozwiązanie dla rosnących i zmieniających się potrzeb - idealnie dla użytkowników pediatrycznych.

Wkładki blokujące można układać w stosy o grubości od 2 do 5 warstw lub od 25 do 65 mm. Dzięki połączeniu na jaskółczy ogon, powszechnie stosowanemu w meblach, blokujące sięelementy utrudniają rozłączenie. Są proste, szybkie w wymianie i bardziej wspierające niż typowa miękka pianka. Aby poradzić sobie ze zmieniającą się postawą i rosnącymi klientami, można dokonać niezależnej regulacji wysokości i szerokości o pięć centymetrów. Zestawy do regulacji wysokości i szerokości są dostępne osobno i zawierają dodatkowe wkładki w kształcie jaskółczego ogona, które umożliwiają regulację w terenie, zawsze i wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

Peloty boczne klatki piersiowej JAY obracane i odchylane, dodaje trzecią płaszczyznę regulacji, umożliwiając dopasowanie bocznego ustawienia do kształtu tułowia i pozycji w przypadku najbardziej złożonych skolioz. Poduszki boczne obracają się, aby dopasować się do kątów konturów i precyzyjnego wyrównania. Połącz JAY FIT 2U z zagłówkiem Whitmyer®, poduszką JAY i pelotami tułowia, aby zapewnić optymalną pozycję dla klientów.

"Jako lider w dziedzinie siedzisk klinicznych, JAY nieustannie znajduje innowacyjne rozwiązania dla klinicystów, aby stworzyć optymalne siedzenie i pozycjonowanie dla naszych klientów" - powiedziała Ariane Albert, Product Manager Pediatrics, Seating & Positioning w Sunrise Medical.  "JAY FIT 2U, z wszechstronnymi wkładkami w kształcie jaskółczego ogona, pozwala na łatwe dostosowanie, aby zapewnić klientom odpowiednią pozycję przy dostawie wóżka i z czasem".

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sunrise-medical.pl

O Sunrise Medical: Zaangażowana w poprawę jakości życia ludzi, firma Sunrise Medical jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i usług wspomagających mobilność. Dostępne w ponad 130 krajach pod 17 własnymi markami, kluczowe produkty obejmują wózki manualne i elektryczne, produkty wspomagające, skutery z napędem silnikowym, systemy siedzisk i pozycjonowania oraz pomoce w codziennym życiu. Działająca w 18 krajach Sunrise Medical Group ma siedzibę w Malsch w Niemczech i zatrudnia ponad 2300 pracowników na całym świecie.