31.08.2018

Sunrise Medical ma przyjemność ogłosić przejęcie Magic Mobility. Sunrise Medical jest światowym liderem w rozwoju, projektowaniu, produkcji i dystrybucji manualnych wózków inwalidzkich, elektrycznych wózków inwalidzkich, skuterów, oparć i poduszek do pozycjonowania oraz wykupił  właśnie firmę Magic Mobility, wiodącego australijskiego projektanta i producenta wysoce innowacyjnych i umożliwiających życie terenowych wózków elektrycznych produkowanych i dystrybuowanych z fabryce w Melbourne.

Firma Magic Mobility została założona w 1994 roku przez niewielką grupę specjalistów z branży rehabilitacyjnej. Działalność prowadzili przede wszystkim Ashley Daff i Andrew Shipley. Po studiach na kierunku protetyki na uniwersytecie i lata później Ashley nawiązał silne relacje wśród społeczności osób niepełnosprawnych i był znany z głębokiego zrozumienia ludzkiego ciała i wyjątkowego poziomu umiejętności mechanicznych. Andrew był wysoko wykwalifikowany w dziedzinie elektroniki, biznesu i sprzedaży. Magic Mobility jest obecnie liderem na rynku elektrycznych wózków inwalidzkich przystosowanych do jazdy w terenie. Każdy wózek inwalidzki jest zbudowany w fabryce w Melbourne i spełnia indywidualne potrzeby każdego z Klientów. Dzięki postawionemu celowi, jakim jest umożliwienie ludziom przekraczanie granic w życiu codziennym, użytkownicy wózków inwalidzkich na całym świecie zyskali i zachowali niezależność. Magic Mobility ma swoją siedzibę w Melbourne w Australii, zatrudniając 24 współpracowników.

Jim Barratt, starszy wiceprezes ds. Operacji handlowych, który kierował przejęciem firmy przez Sunrise, uważa: „Zaoferowanie naszym klientom większych możliwości w zakresie wózków inwalidzkich jest podstawą tego przejęcia. Mimo że posiadamy szeroką gamę wiodących marek na rynku, włączenie oferty Magic Mobility, która znajduje się w czołówce elektrycznych wózków inwalidzkich do użytku na zewnątrz, wpływa na poprawę ludzkiego życia i umożliwia korzystanie z naszych produktów szerszemu gronu odbiorców. ”

Jill Barnett, dyrektor generalny Magic Mobility stwierdził: „Jesteśmy zachwyceni tą zmianą, która zapewni, że 24-letnia australijska marka będzie mogła się dalej rozwijać przez dziesięciolecia. Naszym pragnieniem zawsze było zwiększenie świadomości i zapewnienie większego dostępu do naszych produktów i magicznego stylu życia. Perspektywa dalszego działania w Melbourne i zatrudniania większej liczby lokalnych talentów w miarę rozwoju jest świetna dla przemysłu wytwórczego i całej gospodarki Australii. ”

Johan Ek, dyrektor generalny Sunrise Medical, powiedział: „Magic Mobility będzie odgrywać coraz większą rolę na globalnym rynku wózków elektrycznych. Dzięki Sunrise jestem bardzo podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. Magic Mobility ma silny i oddany zespół ludzi kierowany przez doskonały zespół zarządzający, który będzie nadal prowadził działalność wraz z nowym wsparciem, zasobami i doświadczeniem, jakie mamy do dyspozycji. ”