27.02.2020

Sunrise Medical z radością informuje o nabyciu firmy Oracing, wiodącego hiszpańskiego projektanta i producenta innowacyjnych wózków inwalidzkich, wykonywanych na zamówienie, a także produktów E-Mobility.

Sunrise Medical działa na rzecz poprawy jakości życia ludzi, dostarczając klientom produkty i usługi, które są dla nich nie tylko korzystne z klinicznego punktu widzenia, ale jednocześnie wnoszą w ich życie radość. Mike Sheen, główny menadżer RGK, zaangażowany w ten zakup, wyjaśnia: „Oracing jest marką o ugruntowanej pozycji i świetnym uzupełnieniem naszej grupy. Wspólnie z innymi naszymi mocnymi markami, takimi jak RGK, Quickie czy Empulse, jesteśmy w stanie oferować najbardziej odpowiednie produkty, zaspokajające różnorodne indywidualne potrzeby klientów w tych szybko rozwijających się segmentach rynku”.

Felipe Garcia, założyciel Oracing, dodaje „Jesteśmy podekscytowani tą transakcją. Stworzyłem Oracing, aby spełnić swoje marzenie o odzyskaniu wolności. Staramy się znajdować najlepsze rozwiązania codziennych problemów związanych z brakiem mobilności osób takich jak ja, z porażeniem czterokończynowym. Firma rozwijała się nieźle, doszliśmy do punktu, w którym należało pomyśleć o kolejnym etapie rozwoju. Sunrise Medical stanowi dla nas idealną platformę dla dalszego wzrostu.”

Thomas Babacan, dyrektor generalny grupy Sunrise Medical, uzupełnia: „Rynki: sportowy oraz E-Mobility są obiecujące, ale wciąż silnie rozproszone i mają duży potencjał wzrostu. Oracing uzupełnia i wzmacnia nasze portfolio. Dzięki fachowej wiedzy i pasji firma uzyskała imponujący wzrost; zamierzamy ten wzrost jeszcze przyspieszyć, wykorzystując do tego naszą rozległą znajomość branży i globalną sieć dystrybucji. Jest tu także pole dla synergii w zakresie produkcji, R&D oraz procesów. Spodziewam się, że dalsze poszerzanie naszej oferty przyniesie wzrost satysfakcji klientów. Oracing dysponuje mocnym zespołem oddanych ludzi, kierowanym przez znakomity zarząd, który nadal będzie zarządzał firmą w jej siedzibie pod marką Oracing, korzystając z nowego wsparcia i zasobów, jakie mamy do dyspozycji.”

 

O firmie Sunrise Medical

Sunrise Medical jest światowym liderem w rozwoju, wzornictwie, produkcji i dystrybucji innowacyjnych, wysokiej jakości produktów zwiększających mobilność. Firma zajmuje się dystrybucją jednej z najszerszych ofert standardowych i niestandardowych produktów z branży rehabilitacji, takich jak wózki manualne, wózki z napędem elektrycznym, siedziska i systemy pozycjonowania, skutery, chodziki i inne produkty. Firma Sunrise Medical jest właścicielem grupy wiodących na rynku marek, takich jak Quickie, Sopur, RGK, Magic, Empulse, Zippie, Breezy, Switch-It, JAY, Whitmyer, Sterling oraz Gemino, a także producentem z zakładami w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Chinach, z siedzibą główną w Malsch w Niemczech, zatrudniającą 2 300 osób na całym świecie.

 

O firmie Oracing

Oracing, firma założona przez Felipe Garcia w roku 2007, projektuje, wytwarza i prowadzi dystrybucję szerokiej oferty ręcznych wózków sportowych, wykonywanych na zamówienie, rowerów z napędem ręcznym oraz produktów E-Mobility. Firma prowadząca produkcję i dystrybucję w miejscowości Gandia na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, sprzedaje obecnie swoje produkty głównie na terenie Europy.