31.07.2023

Sunrise Medical z dumą przedstawia QUICKIE® QS5 X®. Dzięki najniższej wadze w swojej klasie i ponad 40% oszczędności energii przy każdym złożeniu dzięki wysoce innowacyjnej konstrukcji FreeFold, na nowo definiuje lekki składany wózek z zamkniętą ramą.

Nowa koncepcja FreeFold — ponad 40% oszczędności energii przy każdym złożeniu

Jedną z najbardziej wyróżniających się nowych funkcji QS5 X jest łatwe składanie i rozkładanie dzięki innowacyjnemu mechanizmowi FreeFold. Wymagając o ponad 40% mniej siły niż inne wózki składane dostępne na rynku, QS5 X ustanawia nowy standard łatwości i wydajności składania. Co więcej, podczas składania pochylenie kół nie zmienia się, a złożony wózek stoi stabilnie na ziemi - prawdziwa zaleta, jeśli często składasz i transportujesz QS5 X.

 

Niezrównana lekkość i wyjątkowa sztywność — zastrzeżone technologie i procesy produkcyjne z dużą dbałością o szczegóły

Przy niezwykle niskiej masie transportowej wynoszącej od 7,3 kg w przypadku zamkniętego przodu i 7,5 kg w przypadku ramy z odchylanymi pdonózkami, jest to najlżejszy wózek na aluminiowej, zamkniętej ramie na rynku, który ułatwia podnoszenie, obsługę i transport.

Ale to nie wszystko! Połączenie różnych zastrzeżonych procesów produkcyjnych i technologii charakterystycznych dla wysokiej jakości produktów Sunrise Medical – takich jak specjalnie poddane obróbce cieplnej aluminium serii 7000, owalne rurki i kute części, by wymienić tylko kilka – wszystko to skutkuje stworzeniem niezrównanej wytrzymałości, sztywności i dodatkowej reakcji dla ram QS5 X. Pozwala to na bardziej efektywne przenoszenie energii od uśytkownika na koła, co umożliwia dłuższą jazdę przy mniejszym zmęczeniu i niezrównanych wrażeniach z jazdy.

Inteligentne opcje i konfigurowalność — QS5 X jest wyposażony w funkcje oparte na opiniach użytkowników, zapewniające wrażenia z jazdy na wyższym poziomie

Co więcej, pięknie zaprojektowany QS5 X jest wyposażony w pełny pakiet inteligentnych opcji opartych na opiniach użytkowników, takich jak punkty uchwytu na łączniku kółka, które umożliwiają najwygodniejszy chwyt; opatentowane łączenie kółek, które zapewniają, że QS5 X zawsze podąża prosto; i stylowe światła LED, które płynnie wkomponowują się w ogólny projekt.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym użytkownikiem wózka, QS5 X oferuje najwyższą regulację dzięki wielu kątom nachylenia ramy, dwóm wersjom ramy (z odchylanym lub stałym przodem) oraz dostosowanemu pakietowi komponentów o krytycznym znaczeniu klinicznym. A dzięki stylowemu i wyrafinowanemu wzornictwu, a jednocześnie solidnej konstrukcji, która przekracza standardy branżowe, QS5 X poradzi sobie ze wszystkim, co stanie mu na drodze.

Klienci, którzy już z powodzeniem wprowadzili QUICKIE Nitrum, mają możliwość indywidualnej konfiguracji swojego QS5 X za pomocą nowego inteligentnego wizualizatora 3D. Jako ekscytująca, zupełnie nowa funkcja, QS5 X 3D Visualizer pomaga również oszacować, ile waży ich QS5 X.

"Transport ma kluczowe znaczenie dla osób poruszających się na wózkach” – mówi Bernd Krebs, CTO w Sunrise Medical. „Możliwość łatwego załadunku i rozładunku wózków oznacza utrzymanie lub odzyskanie ich niezależności, a my staramy się chronić ich i tak już napięte ramiona. Właśnie dlatego nieustannie przesuwamy granice technologii, aby w miarę możliwości zmniejszyć wagę produktu, jednocześnie zwiększając efektywność energetyczną użytkownika. Dzięki temu QS5 X składa się, rozkłada i toczy płynnie przy jak najmniejszym zużyciu energii przez użytkownika. W QS5 X zastosowaliśmy najnowszą wiedzę materiałoznawczą z wysoce innowacyjną konstrukcją FreeFold krzyżaka, co czyni go przełomowym dla każdego, kto ceni sobie niezależność, wydajność i łatwość użytkowania."

O firmie Sunrise Medical: Zaangażowana w poprawę życia ludzi firma Sunrise Medical jest światowym liderem w dziedzinie innowacji, produkcji i dystrybucji zaawansowanych urządzeń i rozwiązań wspomagających mobilność. Dystrybuowane w ponad 130 krajach pod własnymi 17 zastrzeżonymi markami, kluczowe produkty obejmują wózki ręczne i elektryczne, skutery, produkty wspomagające, urządzenia mobilne i terapeutyczne dla dzieci, systemy siedzisk i pozycjonowania oraz pomoce do codziennego życia. Działając w 19 krajach, Sunrise Medical Group ma siedzibę główną w Malsch w Niemczech i zatrudnia ponad 2600 współpracowników na całym świecie.