Home / Blog / Luty 2024 / Więcej informacji o pracy z poduszkami z wkładkami żelowymido wózków - modyfikacje podstawy

Więcej informacji o pracy z poduszkami z wkładkami żelowymido wózków - modyfikacje podstawy

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Poduszki Fluid są wszechstronne, z wieloma opcjami modyfikacji dla klientów o unikalnych potrzebach pozycyjnych i funkcjonalnych.W niedawnym wpisie na blogu omówiliśmy, jak zmodyfikować objętośc płynu, aby zaspokoić te potrzeby. Jednak niektóre z najbardziej korzystnych modyfikacji można wprowadzić w samej podstawie. Gdy podstawa, zmodyfikowana lub nie, zostanie następnie połączona z wkłądką z płynem, wynikiem jest spersonalizowana poduszka, która spełnia potrzeby osób w zakresie zarządzania ciśnieniem i pozycjonowania. Przyjrzyjmy się najczęściej zamawianym modyfikacjom podstawy poduszki.

Ulga dla moszny

Czy wiesz, że poduszki z wkładką z płynem można modyfikować, aby zapewnić ulgę mosznie? Zarówno podstawę, jak i poduszkę z wkładką z płynem można zmodyfikować, aby rozwiązać ten problem u danej osoby. Podstawę poduszki można zmodyfikować za pomocą wycięcia z przodu i pośrodku obszaru obciążenia miednicy, aby pomieścić tkankę narządu, zmniejszyć dyskomfort i zwiększyć tolerancję siedzenia (patrz zdjęcie w lewym dolnym rogu). Obszar moszny poduszki z wkładką z płynem można uszczelnić termicznie, aby kontrolować migrację płynu w celu zmniejszenia nacisku w obszarach zagrożonych uszkodzeniem skóry, bólem lub dyskomfortem (patrz prawe dolne zdjęcie).

Podparcia ud i miednicy

Wsporniki ud i miednicy można dodać do poduszek z wkładką z płynem, aby pomóc w orientacji miednicy i wyrównaniu ud w pozycji siedzącej. Boczne podparcia miednicy z tyłu poduszki mogą pomóc poprawić postawę siedzącą u osób z wąskimi biodrami, ponieważ podparcia pomagają zorientować miednicę w wyprofilowanym zagłębieniu poduszki. Przyśrodkowe podparcie ud dodaje element pozycjonujący do przedniej środkowej części poduszki, aby zapewnić odwodzenie w celu ułożenia ud. Boczne wsporniki ud są dodawane do bocznych krawędzi przedniej części podstawy poduszki, aby przyciągnąć uda w kierunku środka w celu przywodzenia. Poniższe lewe zdjęcie przedstawia podpory ud i miednicy przymocowane do podstawy z pianki o zamkniętych komórkach, ponieważ elementy można przymocować bezpośrednio do tego typu pianki. Poniższe prawe zdjęcie przedstawia elementy pozycjonujące dodane do kieszeni wewnętrznego pokrowca poduszki z pianki otwartokomórkowej, ponieważ elementów pozycjonujących nie można przymocować bezpośrednio do pianki otwartokomórkowej. Zewnętrzny pokrowiec z kieszeniami pozycjonującymi może być używany z obydwoma rodzajami pianek. Elementy pozycjonujące można łatwo dodawać lub usuwać w zależności od potrzeb klienta.

Długość nogi

W przypadku osób o różnych wymaganiach dotyczących długości kości udowej, długości nogi zmniejsza długość piankowej podstawy i poduszki z wkładką z płynem (jeśli dotyczy) po lewej lub prawej stronie (patrz poniżej) i zapewnia pokrowiec na poduszkę dopasowany do modyfikacji w celu dostosowania do rozbieżności długości nóg.

Przykurcz

Cięcie przykurczowe, w którym kąt 45° jest podcięty z przodu podstawy pianki (patrz poniżej), ma wiele zastosowań klinicznych. Ta modyfikacja pozwala na prześwit dla łydek, gdy występują napięte ścięgna podkolanowe, bliskie kąty między udem a podudziem lub duże łydki. Ponadto, wycięcie na przykurcz umożliwia napęd stopy, zapewniając prześwit dla dolnej części nogi, zapewniając jednocześnie wsparcie kości udowej.

Nachylenie tylne / przednie

Kolejną modyfikacją, o której należy pamiętać, jest sposób tworzenia nachylenia poduszki, niezależnie od tego, czy jest to nachylenie tylne, czy przednie. Nachylenie tylne zamyka kąt siedziska do oparcia, aby zapewnić stabilność postawy dla osób, gdy jest to klinicznie właściwe (na przykład nachylenie tylne nie powinno być stosowane jako "szybka naprawa", aby zapobiec zsuwaniu się, ponieważ to nie działa). Nachylenie tylne można uzyskać na dwa sposoby: albo poprzez cięcie pod kątem (jak pokazano na lewym dolnym obrazku), albo poprzez dodanie klina przyklejonego do podstawy poduszki. W przypadku tylnego nachylenia pod kątem, materiał jest usuwany z podstawy poduszki, tak że przód poduszki jest wyższy niż tył poduszki o określony wymiar. W przypadku tylnego nachylenia klinowego, dodany klin podnosi wysokość przedniej części poduszki o określony wymiar, co zwiększa gotową wysokość siedziska do podłogi z przodu poduszki.

Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku nachylenia przedniego, które służy do otwarcia kąta między siedziskiem a oparciem, aby uwzględnić ograniczenia zgięcia bioder i pomóc w napędzaniu stóp i przenoszeniu. Również w tym przypadku można użyć wycięcia kątowego lub klina przyklejonego do podstawy, aby utworzyć przednie nachylenie, tak aby tył poduszki był wyższy niż przód poduszki o określony wymiar. Pianka jest usuwana pod kątem spod przedniej części podstawy poduszki, jak w przypadku przedniego nachylenia pod kątem (na dole po lewej), lub klin jest dodawany do podstawy poduszki, jak w przypadku przedniego nachylenia z klejem klinowym (na dole po prawej). W przypadku poduszek bariatrycznych, niewielkie nachylenie przednie jest wbudowane w konstrukcję poduszki, aby uwzględnić ograniczone zgięcie biodra z powodu nadmiaru tkanki.

Rozmiar otworu

Wreszcie, możliwa jest zmiana rozmiaru otworu w podstawie poduszki w celu dostosowania do różnic anatomicznych. Otwór został zaprojektowany tak, aby umożliwić zanurzenie miednicy w celu ochrony skóry i obciążenia krętarzy w celu zapewnienia stabilności. Zmiana rozmiaru otworu pozwala na zmianę obszaru obciążenia miednicy w celu dostosowania do różnych rozmiarów miednicy. Dla tych, którzy chcą zmniejszyć nacisk na krętarz (rozkładając w ten sposób obciążenie na całą powierzchnię siedziska), dostępną opcją jest odciążenie krętarza w celu modyfikacji obszaru obciążenia miednicy.

Podsumowanie

Chociaż przeanalizowaliśmy powszechnie wymagane modyfikacje podstawy poduszek do wózków, dostępnych jest wiele innych opcji. Podczas gdy niektóre modyfikacje są tak popularne, że stały się opcją w formularzu zamówienia, dostępnych jest wiele innych modyfikacji zapewniających optymalny komfort, pozycję i funkcjonalność. Wystarczy zapytać!


Originally written by Sheilagh Sherman and published on 31 May 2022.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.