Home / Blog / Luty 2019 / Jedno rozwiązanie dla wzrostu w poduszce do wózka

Jedno rozwiązanie dla wzrostu w poduszce do wózka

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Powiedzenie "czas leci, kiedy dobrze się bawisz" nie mogło być bardziej trafne do opisania 12 lat, które spędziłem pracując w HSC Pediatric Center (HSC) w Waszyngtonie. Niedawno podczas kolacji z kilkoma moimi byłymi kolegami z HSC wspomniałem, że spotkałem jednego z naszych byłych klientów w ambulatoryjnej klinice rehabilitacyjnej dla dorosłych. W tym momencie wszyscy zastanawialiśmy się... jak to możliwe, że maluch, któremu pomogliśmy nauczyć się jeździć na małym wózku, jest teraz dorosły?!

Mało znanym sekretem dotyczącym tego, dlaczego terapeuci dziecięcy tak bardzo lubią pracować z dziećmi, jest to, że możemy nadal bawić się na co dzień i otrzymywać za to wynagrodzenie. Jednak w jednej chwili możesz przejść od poczucia się jak Piotruś Pan do uświadomienia sobie, ile naprawdę masz lat, gdy były klient wraca do kliniki, aby dostosować lub wymienić wózek, aby zaspokoić potrzeby wzrostu.

W świecie wózków dziecięcych producenci od lat koncentrują się na opracowywaniu metod wbudowywania wzrostu do ram wózków. Głównym powodem jest to, aby wózek służył jak najwięcej lat, a jednocześnie był odpowiednio dopasowany do dziecka. Nawet jeśli rama wózka może mieć wbudowane 2 do 3 cali wzrostu, aby uwzględnić potencjalny wzrost, dostosowanie wzrostu w poduszce wózka może stanowić problem.

JAY GS wheelchair cushion growth animation

JAY GS (Growth System) od lat jest fantastyczną opcją rozwiązania problemu wzrostu poduszki do wózka, a niedawno JAY GS został zaktualizowany, aby lepiej spełniać potrzeby użytkowników. Poświęćmy kilka chwil na przegląd JAY GS:

Piankowa podstawa

Podstawa jest wykonana z trwałej pianki o zamkniętych komórkach, którą można łatwo dostosować do własnych potrzeb lub zmodyfikować w terenie. Ponadto podstawa jest standardowo wyposażona w nacięcia dla ochrony kończyn dolnych.

Przedłużenia podstawy

Podstawa została zaprojektowana tak, aby klient mógł początkowo siedzieć z przodu poduszki. Wraz ze wzrostem kończyn dolnych klienta można dodać przedłużenia, aby uwzględnić zwiększoną długość nóg klienta.

Elementy pozycjonujące

JAY GS positioning components

Aby pomóc klientowi w osiągnięciu optymalnej pozycji siedzącej, w razie potrzeby można dodać lub usunąć dodatkowe elementy pozycjonujące, w tym boczne podpory miednicy, boczne podpory ud i przyśrodkowe podpory ud.

Wkład żelowy

JAY Flow Fluid pad

JAY GS posiada wkładkę odciążającą wykonaną z JAY Flow™ Fluid, która pokrywa całą poduszkę, aby pomóc w zarządzaniu ciśnieniem.

Zawsze pamiętaj, że na koniec dnia to Twój klient jest Twoim priorytetem!

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.