Home / Blog / Mobilność manualna

Education in Motion

Ważenie wagi: Krytyczne myślenie o optymalizacji wózków inwalidzkich

Ważenie wagi: Krytyczne myślenie o optymalizacji wózków inwalidzkich

27.07.2023

Zacznijmy od pytania - czy waga ma znaczenie w przypadku wózków z napędem ręcznym dla aktywnych użytkowników? Często jest to niuansowy, a nawet kontrowersyjny temat wśród doświadczonych lekarzy przepisujących wózki - jaka jest Twoja początkowa reakcja? Jeśli masz chwilę, zrób kilka notatek przed dalszą lekturą.

Czytaj dalej
Wózki ze sztywną ramą: Przekształcanie energii w ruch

Wózki ze sztywną ramą: Przekształcanie energii w ruch

10.09.2021

Wózki ze sztywną ramą są idealne do przenoszenia energii na ruch. Odpowiednio dobrany wózek ze sztywną ramą pomaga zapewnić bardziej wydajne rozwiązanie w zakresie mobilności. Na tym blogu omówimy definicję sztywnej ramy i omówimy czynniki, które przyczyniają się do optymalizacji ruchu i wydajności dla użytkownika.

Czytaj dalej
Wizualizacja idealnego wózka

Wizualizacja idealnego wózka

01.07.2020

Wraz z wprowadzeniem na rynek ultralekkiego wózka QUICKIE Nitrum w 2020 roku, firma Sunrise Medical wprowadziła również dwa nowe narzędzia cyfrowe, które pomogą pokonać przeszkodę związaną z wizualizacją. Internetowy wizualizator 3D pozwala każdemu skonfigurować Nitrum z wieloma dostępnymi opcjami. Wizualizer 3D zapewnia "praktyczne" podejście do prawdziwego zrozumienia opcji, których potrzebuje i pragnie klient.

Czytaj dalej
Przegląd ultralekkich ram wózków manualnych

Przegląd ultralekkich ram wózków manualnych

13.02.2020

Gama ultralekkich wózków manualnych dla aktywnych użytkowników dostępnych obecnie na rynku jest ogromna. Każdy z nich różni się konstrukcją i konfiguracją ramy, wagą, możliwością regulacji i dostępnymi akcesoriami. Od czego więc zacząć nasze rekomendacje?

Czytaj dalej
Displaying results 1-5 (of 10)
  < 1 - 2  > 

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.