Home / Blog / Maj 2023 / Wnioski wyciągnięte z ISS 2023

Wnioski wyciągnięte z ISS 2023

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

38. Międzynarodowe Sympozjum Siedzisk (ISS) odbyło się w dniach 13-15 kwietnia 2023 r., z dwudniową konferencją poprzedzającą. ISS rozpoczęło się w szpitalu Sunny Hill w Vancouver w Kanadzie i rozpoczęło współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w 1987 roku. Ostatnie kanadyjskie ISS odbyło się w 2020 roku, a wydarzenie w 2021 roku zostało pominięte z powodu pandemii. W 2022 roku odbyła się wirtualna konferencja, a University of Pittsburgh powitał wszystkich osobiście na 38. edycji ISS. Współdyrektorzy Mark Schmeler i Rachel Hibbs nie zawiedli i zgromadzili profesjonalistów z całego świata na ekscytujące pięć dni!

Firma Sunrise Medical była zaangażowana w każdy dzień konferencji. Dan Critchfield prowadził zarówno kursy szkoleniowe zarówno o wózkach manualnych jak i elektrycznych z pomocą Jessiki Presperin Pedersen, Sarah Leonard i Anthony'ego Langa. Drugiego dnia konferencji Jessica Presperin Pedersen i Sarah Leonard wraz z trzema innymi producentami zaprezentowali konfigurację wózka inwalidzkiego na ramie sztywnej.

Oto refleksje niektórych edukatorów klinicznych Sunrise Medical, którzy uczestniczyli w ISS 2023.

Sarah Leonard, kierownik ds. edukacji klinicznej w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych

38. Międzynarodowe Sympozjum Foteli (ISS), które odbyło się w Pittsburghu w Pensylwanii, było moim pierwszym udziałem w ISS w roli prezentera lub uczestnika. Gdy zastanawiam się nad moim doświadczeniem, powiedziałbym, że moim największym wnioskiem jest wartość współpracy i znaczenie mentoringu w branży.

Jako prezenter miałem szczęście, że zostałem poproszony o udział w warsztatach przed sympozjum, które służyły współpracy między producentami. Warsztaty zatytułowane "Ultralekki ręczny wózek inwalidzki na receptę: Znaczenie właściwego wyboru" zostały opracowane przez edukatorów klinicznych z całej branży, w tym Jessicę Pedersen, OTD, MBA, OTR/L, ATP/SMS; Tricię Garven, MPT, ATP; Christie Hamstra, PT, MSPT, DPT, ATP; Erin Maniaci, PT, DTP; Curt Prewitt, MS, PT, ATP; Deborah Pucci, PT, MPT, ATP; i mnie. Wspólnie grupa uznała wyzwania związane z przepisywaniem ultralekkiego ręcznego wózka inwalidzkiego, miała na celu informowanie o podejmowaniu decyzji i zapewniła uczestnikom głębsze zrozumienie konfiguracji ręcznego wózka inwalidzkiego. Doświadczenie to było dla mnie jako klinicysty nieocenione i mam nadzieję, że współpraca między nauczycielami klinicznymi będzie nadal wspierać klientów i klinicystów w całej branży.

Jako uczestnik miałem również przyjemność spotkać i uczestniczyć w kursach profesjonalistów, którzy zainspirowali moją karierę. Na początku mojego doświadczenia z ISS miałem szczęście spotkać się i porozmawiać z Teresą Skinner, OTR/L, profesjonalistką, którą uważam za pionierkę w świecie sportów adaptacyjnych zarówno na poziomie społeczności, jak i paraolimpijskim. Bez wiedzy Teresy, jej pasja i doświadczenie w tej dziedzinie pozwoliły mi w mojej karierze realizować własną pasję na mniej uczęszczanej ścieżce jako klinicysta. Miałem również przyjemność wysłuchać prezentacji Kendry Betz, MSPT, ATP na temat "Zdarzeń niepożądanych w mobilności na wózkach: Działania mające na celu złagodzenie szkód i zarządzanie błędami". Kendra jest kolejnym klinicystą, który zainwestował swój czas i wysiłek w świat sportów adaptacyjnych i jest kimś, kogo miałem nadzieję zobaczyć.

Ostatecznie moje doświadczenie zarówno jako prezentera, jak i uczestnika wykraczało poza to, czego mogłem się spodziewać, i przypisuję to doświadczenie każdej z wyżej wymienionych osób, które służyły wpływowi i mentorowaniu następnej generacji specjalistów od siedziski mobilności.

Amy Bjornson, Dyrektor ds. klinicznych i marketingu w regionie Azji i Pacyfiku

 

ISS 2023! Wow, to było wspaniałe doświadczenie. Fantastyczne treści kliniczne, angażujący prelegenci, ponowne spotkanie z kolegami i ożywienie naszej pasji do zapewniania odpowiedniej technologii wspomagającej. To było tak potężne, być znowu razem.

Trzy dni ISS były wypełnione praktyką opartą na dowodach i przydatnymi koncepcjami, ale kilka rzeczy szczególnie mnie wyróżniło.

EMPULSE R20 idealnie nadaje się do wspierania partnera i/lub opiekuna podczas pchania wózka. I nie przeszkadza to w trakcie użytkowania.

Mobilność na czasie

Było wiele doskonałych prezentacji związanych z tym tematem. Obecnie rozumiemy, jak niemowlęta i małe dzieci z niepełnosprawnością będą się prezentować wraz z wiekiem i jakiego sprzętu będą potrzebować w bardzo młodym wieku. Dowody przemawiają za wczesnym wprowadzeniem technologii wspomagającej i zapewnieniem wieloczynnikowego podejścia do mobilności. Takie podejście zoptymalizuje potencjał funkcjonalny i zmaksymalizuje uczestnictwo i integrację.

Dystonia

Jak zawsze bardzo podobała mi się sesja Karen Kangas na temat dystonii. Jest tak potężnym mówcą, motywującym nas do słuchania więcej, rozumienia więcej i robienia lepiej dla naszych klientów.

Postępowanie w przypadku pozycji pochylonej do przodu

Byłem również pod wrażeniem prezentacji Danielli Giles "Please May I Have My Lap Back?". Uważam, że ta prezentacja kliniczna jest jedną z trudniejszych w zarządzaniu, a obecnie mam kilku klientów, u których mogę wdrożyć moje nowo poznane zasady zarządzania. Jestem również zdecydowanym zwolennikiem promowania funkcjonalnych, osiągalnych i zrównoważonych postaw na wózkach inwalidzkich, więc jej zdanie: "Dobra postawa to postawa, która wykonuje swoją pracę", brzmiało dla mnie prawdziwie.

Dziękuję całemu zespołowi ISS - czuję się pełna energii, aby nadal wspierać klientów z niepełnosprawnością ruchową w prowadzeniu jak najlepszego życia.

Karla Sonderland, Kierownik ds. edukacji klinicznej, Środkowy Zachód USA

To był niesamowity tydzień na ISS. Nie tylko miałam zaszczyt uczestniczyć w moim pierwszym ISS i zwiedzać piękne miasto Pittsburgh, ale także uczestniczyłam w wielu kursach prowadzonych przez liderów branży. Przez cały tydzień mogłam wchodzić w interakcje z niesamowitymi ludźmi i dzielić się informacjami o naszych produktach na stoisku Sunrise Medical.

Miałam zaszczyt spędzić ostatnie 20 lat jako OT i specjalizować się w pracy z dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Pozycjonowanie przez całą dobę było moim zainteresowaniem, ale nie zdawałam sobie sprawy, jak dogłębne jest to naprawdę. Chcę dowiedzieć się więcej i podzielić się tym, co znalazłam z innymi, a Sunrise Medical dał mi platformę do tego.

Część mojej inspiracji w ISS pochodziła od Pam Cummings, PT, University of Vermont i Sarah Clayton, CEO Simple Stuff Works i dyrektor Goldsmith and Goldsmith. Obecna była również Anna Goldsmith. Te niesamowite panie zaoferowały kurs przedkonferencyjny na temat "Integracji 24-godzinnej opieki posturalnej z praktyką pozycjonowania terapeutycznego".

Kurs ten koncentrował się na jednej z trzech podstawowych pozycji, które zwykle omawiamy, mówiąc o całodobowym pozycjonowaniu: leżeniu. Przez cztery godziny pracowaliśmy nad analizą kształtów ciała, przewidywaniem wzorców zniekształceń ciała, obiektywnymi pomiarami i wykorzystaniem odpowiednich sił terapeutycznych do skutecznej interwencji, a wszystko to przy jednoczesnym skupieniu się na wynikach indywidualnych i rodzinnych.

Kilka kluczowych wniosków terminologicznych, które doceniłam w ich przekazie:

"Leżenie z podparciem" a "system snu": To więcej niż pozycjonowanie w nocy. Być może interwencje terapeutyczne powinny być wdrażane na krótkie okresy w ciągu dnia w warunkach terapeutycznych lub nadzorowanych, zanim zostaną wdrożone na dłuższy czas w nocy. Jako terapeuci często chcemy iść na całość; więcej znaczy lepiej, prawda? Nie, jeśli nie jest tolerowane, a zatem nie jest używane.

Przestań mówić "Zapobieganie" i zacznij skupiać się na mówieniu "Ochrona ciała". Sarah Clayton była otwarta i wyraziła swoją trudność w rozmowie o przyszłości swojej córki, której przyszłość jest nieznana, podobnie jak w przypadku wielu rodziców i opiekunów bliskich, którzy wymagają dodatkowego wsparcia. Wyraziła, że chce rozmawiać o "Teraz", ponieważ "Wiedza o tym, dokąd zmierzasz, jest pierwszym krokiem do osiągnięcia celu".

Innym było "Dąż do postępu, a nie do perfekcji". Niedawno wykorzystałem tę koncepcję, pomagając w laboratorium dla studentów fizjoterapii w zakresie siedzenia i mobilności, stwierdzając: "Ładne i idealne nie zawsze jest funkcjonalne, gdy mamy do czynienia z pozycjonowaniem".

Największym wnioskiem z ISS jest to, jakim błogosławieństwem jest posiadanie takiej liczby zasobów, jakie mamy na wyciągnięcie ręki. Nie było ani jednego prelegenta, do którego nie mógłbym się zwrócić, gdybym chciał uzyskać więcej informacji lub wskazówek, i to na arenie międzynarodowej. Korzystaj ze swoich zasobów; jest ich mnóstwo! Zachęcam Cię do wzięcia udziału w przyszłych Międzynarodowych Sympozjach Siedzisk, abyś i Ty mógł zainspirować się do bycia lepszym dostawcą.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.