Home / Blog / Październik 2020 / Odkrywanie wózków adaptacyjnych do wczesnej interwencji, część 2

Odkrywanie wózków adaptacyjnych do wczesnej interwencji, część 2

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

W pierwszym poście tego dwuczęsciowego bloga na temat wózków adaptacyjnych do wczesnej interwencji, podkreśliliśmy, czym jest wózek adaptacyjny do wczesnej interwencji i kiedy może być odpowiedni do rozważenia dla klienta, omówiliśmy realia, dlaczego rodzice mogą wahać się przed rozważeniem takiego wózka dla swojego dziecka, a także zawarliśmy kilka strategii wprowadzania rodziców w ideę oceny ich dziecka pod kątem złożonej technologii rehabilitacyjnej (CRT).

Głównym celem tego artykułu jest dostarczenie szczegółowych informacji na temat konkretnego sprzętu i opcji dostępnych w zakresie wózków adaptacyjnych do wczesnej interwencji. A więc do dzieła!

Podstawa mobilna

Kierunek ustawienia siedziska

A woman strolling with her baby in an early intervention adaptive stroller

W zależności od wieku dziecka i/lub jego potrzeb medycznych, rodzice mogą czuć się najbardziej komfortowo, gdy dziecko jest zwrócone przodem do nich podczas jazdy w wózku. Z drugiej strony, w miarę jak dziecko rośnie, bardziej odpowiednie dla jego rozwoju może być zwrócenie się do przodu podczas jazdy w wózku. Mając to na uwadze, wybór podstawy mobilnej, która pozwala opiekunom na łatwą zmianę orientacji siedziska, jest dostępny w niektórych wózkach adaptacyjnych wczesnej interwencji, takich jak ZIPPIE® Voyage®.

Opcje pozycjonowania

Tilt and recline options

Zmiana pozycji dziecka podczas siedzenia w wózku może być ważna z takich powodów, jak: oddychanie, jedzenie, trawienie, drzemka podczas pobytu w społeczności, angażowanie się w zabawę, poprawa pola widzenia dziecka itp. Podstawa wózka, która zawiera następujące opcje, jest pomocna w rozwiązaniu tych problemów:

 • Przechylenie sidziska do tyłu
 • Przechylenie sidziska do przodu
 • Odchylenia oparcia

Transport podstawy

Możliwość składania

A woman folding a stroller to place it in her car

Kiedy myślimy o transporcie standardowego wózka, prawdopodobnie przychodzi nam na myśl możliwość łatwego złożenia wózka w kompaktowy pakiet, który jest wystarczająco lekki, aby można go było podnosić i wyjmować z bagażnika samochodu lub z tyłu minivana lub SUV-a. Dla rodziców niemowląt i małych dzieci ze specjalnymi potrzebami, poszukiwanie urządzenia mobilnego, które można łatwo rozłożyć i podnieść, jest równie pożądane. Jeśli to możliwe, należy zapewnić rodzicom możliwość złożenia i ponownego złożenia wózka podczas prezentacji.

Zatwierdzenie do transportu

Niezależnie od tego, czy chodzi o szkołę, wizyty lekarskie, czy poruszanie się w społeczności, niektóre dzieci, które są odpowiednie dla wózków adaptacyjnych wczesnej interwencji, muszą być transportowane w pojazdach, siedząc w wózku. Wybór urządzenia zatwierdzonego do transportu zapewni rodzinom spokój ducha.

Siedzisko i pozycjonowanie

Early intervention adaptive strollers

Zapewnienie dziecku odpowiedniej pozycji i wsparcia przez cały czas korzystania z wózka adaptacyjnego jest kluczowe. Niektóre dzieci mogą wymagać dużego wsparcia, podczas gdy inne mogą potrzebować bardziej umiarkowanego poziomu wsparcia. Upewnij się, że przejrzałeś wszystkie opcje dla różnych elementów systemów siedzisk i ich funkcji, w tym możliwości regulacji. Elementy systemu siedziska obejmują:

 • Podparcie głowy
 • Poduszki siedziska i oparcia
 • Podparcie kończyn górnych i dolnych
 • Peloty boczne i przyśrodkowe
 • Pasy pozycjonujące

Codzienne wzornictwo i funkcjonalność

Niektórzy rodzice twierdzą, że elementy wymienione w tej kategorii są najważniejsze z ich perspektywy, co oznacza, że musimy wziąć pod uwagę wszystkie obszary podczas pracy nad procesem dostarczania wózka adaptacyjnego do wczesnej interwencji:

 • Estetyka - kolory, wzory, ogólny wygląd itp.
 • Daszek - łatwość obsługi i funkcja peek-a-boo umożliwiająca podglądanie dziecka, gdy daszek jest na swoim miejscu.
 • Przechowywanie - miejsce do przenoszenia zakupów, kluczyków samochodowych, uchwyty na kubki itp.
 • Regulowana rączka wózka - możliwość ustawienia rączki w najwygodniejszej pozycji w zależności od wzrostu osoby pchającej wózek w danym momencie.
 • Kompatybilność z dodatkowym sprzętem medycznym - szuflada na respirator, stojak na kroplówkę i uchwyt na zbiornik z tlenem.

Canopy on an early intervention adaptive stroller

Pod koniec dnia ważne jest, aby pamiętać, że każdy klient, jego potrzeby i potrzeby jego opiekunów są różne. Naszą rolą, jako członków zespołu dostarczającego CRT, jest pomaganie rodzinie w wyborze najlepszego urządzenia i opcji, które spełniają ich potrzeby i pragnienia, nawet jeśli rodzina zdecyduje się odejść od tego, co uważamy za najlepsze. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele opcji z dużym potencjałem znalezienia kompromisu, który przyniesie dziecku największe korzyści.

Angie Kiger

Dziękujemy za czytanie naszego bloga! Uwielbiamy kontakt z Tobą, więc nie wahaj się z nami skontaktować. Zachęcamy do pozostawienia komentarza poniżej.

Na koniec dnia zawsze pamiętaj, że Twój klient jest Twoim priorytetem numer jeden!
- Angie

Obserwuj Angie on Twitter @ATigerKiger

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.