Home / Blog / Luty 2019 / 3 rozwiązania umożliwiające dostęp do funkcji wspomagania siedzenia na wózku z napędem elektrycznym

3 rozwiązania umożliwiające dostęp do funkcji wspomagania siedzenia na wózku z napędem elektrycznym

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Elektryczne funkcje siedziska, takie jak przechylanie siedziska, odchylanie oparcia, podnoszenie siedziska i podnoszenie podnóżków, zapewniają użytkownikom lepszą pozycję, możliwość redystrybucji nacisku i zwiększony poziom niezależności. Jednak bez względu na to, jak korzystne mogą być funkcje wspomagania siedzenia, jeśli użytkownik nie jest w stanie samodzielnie i szybko obsługiwać urządzenia sterującego, znacznie zmniejsza to szanse na to, że skorzysta z funkcji wspomagania siedzenia.

Obsługa funkcji elektrycznego siedziska jest zwykle kontrolowana za pomocą joysticka; użytkownik używa joysticka do przewijania menu, wybiera żądaną funkcję, a następnie jest w stanie dokonać regulacji siedziska, przesuwając joystick. Ten wieloetapowy proces może być trudny dla użytkowników z ograniczeniami motorycznymi i/lub zaburzeniami poznawczymi. Ponadto użytkownik może zgłosić, że przewijanie menu nie jest wystarczająco szybkie. Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele opcji ułatwiających dostęp do funkcji siedziska elektrycznego.

1. Programowalne przyciski

Funkcja programowalnych przycisków umożliwia zmianę przypisania przycisków na joystickach. W przypadku korzystania z przycisków programowalnych wybrane przyciski można zaprogramować jako przyciski skrótów, a przyciski mogą obsługiwać maksymalnie dwie funkcje. Na przykład przycisk przyspieszenia może być również zaprogramowany jako przechylenie w górę. Druga funkcja jest kontrolowana przez czas i włączy się, gdy przycisk zostanie przytrzymany dłużej niż zaprogramowany czas drugiej funkcji. Programowalne przyciski zapewniają użytkownikom szybki i bezpośredni dostęp do funkcji siedziska bez konieczności dodawania dodatkowego wyposażenia.

2. Przełączniki

Jeśli korzystanie z programowalnych przycisków na joysticku nie jest idealną opcją dla użytkownika, można użyć oddzielnych przełączników w celu uzyskania dostępu do funkcji wspomagania siedzenia poprzez przypisanie gniazd przełączników na joysticku do wykonywania określonej funkcji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji przełączników mechanicznych i elektronicznych.

3. Ctrl+5

Niektórzy użytkownicy mogą korzystać z całkowicie oddzielnego modułu do uzyskiwania dostępu do funkcji wspomagania siedzenia. Niedawno wprowadzony na rynek Ctrl+5 oferuje pięć zestawów przełączników, które można zaprogramować do sterowania funkcjami wózka z napędem elektrycznym, w tym funkcjami elektrycznego siedzenia, trybami, profilami, prędkościami, światłami i klaksonem. Swoboda korzystania z oddzielnego modułu, takiego jak Ctrl+5, oznacza, że można go zamontować w trzech różnych miejscach (podłokietnik, szyna siedziska lub oparcia lub z tyłu jako element sterujący). Ctrl+5 posiada również port USB, który jest idealny do ładowania osobistych urządzeń technologicznych, takich jak telefon lub tablet.

Ctrl+5 jest dostępny w dwóch różnych stylach, Button (górny obrazek) i Toggle (dolny obrazek):

Ctrl+5 buttons (top) and toggle (bottom)

Wszystkie rozwiązania omówione w tym artykule są dostępne w wybranych modelach wózków Quickie i Zippie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony wózków elektrycznych, skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Sunrise Medical lub zadzwoń do nas!

Zawsze pamiętaj, że pod koniec dnia Twój klient jest Twoim priorytetem numer jeden!

 

Related Posts

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.