Home / Resources / Kwiecień 2021 / Pionizatory pediatryczne: Zajęcia w domu

Pionizatory pediatryczne: Zajęcia w domu

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Stanie jest niezwykle korzystne dla organizmu: od zwiększenia gęstości mineralnej kości po poprawę oddychania i trawienia. Od oferowania ulgi w ucisku po zmianę pozycji lub rozciąganie, istnieje wiele powodów, dla których warto stać. Chociaż znamy wiele korzyści związanych z konsekwentnym korzystaniem przez dzieci z pionizatora jako części ich codziennej rutyny, jest prawdopodobne, że dzieci po prostu nie wiedzą lub nie dbają o te korzyści, bez względu na to, jak ważne mogą one być!

Niniejszy materiał ma na celu przedstawienie kilku wskazówek i porad dotyczących aktywnego i przyjemnego spędzania czasu na stojąco.

Aktywna vs. Pasywna pozycja stojąca

Pasywna pozycja stojąca odnosi się po prostu do korzystania z pionizatora, aby być wyprostowanym w celu poprawy struktury ciała, takiej jak rozwój stawu biodrowego. Może to sprawić, że czas spędzony na stojąco będzie trudny do tolerowania, ograniczający i po prostu nudny. Aktywna pozycja stojąca zachęca do skoncentrowanego na dziecku podejścia do czasu stania, czyniąc go znaczącym i przyjemnym, co może pomóc w wielu obszarach rozwoju. Mówiąc prościej, przyjemne stanie = lepsze wyniki.

Konfiguracja pionizatora

Nauka stania może być trudna. Grawitacja działa przeciwko głowie i tułowiu, utrudniając utrzymanie pozycji pionowej, szczególnie w przypadku osób o ograniczonej sile lub kontroli mięśni. Niektóre pionizatory mogą odchylać się do tyłu (supinacja) lub do przodu (pronacja) i można je łatwo regulować w zależności od potrzeb dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, transfery w supinacji są łatwiejsze do podnoszenia i odpowiadają bardziej zaangażowanym potrzebom, podczas gdy pionizatory z pronacją nadają się do transferów na stojąco i ułatwiają bardziej aktywną kontrolę głowy i tułowia.

Capture.PNG

 standers-screenshot.PNG

diagram.PNG

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.