Home / Resources / Mobilność manualna

Education in Motion

Korzystanie z ręcznych wózków z dynamicznym przechyłem w przestrzeni

Korzystanie z ręcznych wózków z dynamicznym przechyłem w przestrzeni

15.06.2023

Wraz z wiekiem naszych użytkownikó ważne staje się uwzględnienie spadku siły i wytrzymałości, a także chorób, które mogą powodować niepełnosprawność. Udary mózgu i inne choroby neurologiczne stają się coraz bardziej powszechne wraz z wiekiem. Udar często zmniejsza mobilność i kontrolę motoryczną po jednej stronie ciała, tworząc wyzwania zarówno dla mobilności, jak i postawy siedzącej. Ta różnica w sile może powodować asymetrię postawy. Zsuwanie się z wózka lub upadki również stają się powszechne. Choroby serca, zmniejszona pojemność płuc i zmiany artretyczne zmniejszają mobilność i siłę potrzebną do poruszania się.

Czytaj dalej
Porównanie ultralekkich ram wózków

Porównanie ultralekkich ram wózków

16.08.2021

Systemy siedzisk są istotną częścią 24-godzinnych programów kontroli postawy. Zapewniają one dzieciom stabilną i funkcjonalną pozycję umożliwiającą dostęp do otoczenia i wykonywanie codziennych czynności. Systemy siedzisk są jednak korzystne tylko wtedy, gdy są prawidłowo dopasowane.

Czytaj dalej
Ręczny/manualny napęd wózka

Ręczny/manualny napęd wózka

23.03.2021

Zanim użytkownik zacznie korzystać z wózka manualnego, należy wziąć pod uwagę te kluczowe punkty dotyczące pozycji tylnego koła. Ważne jest, aby wózki były prawidłowo ustawione, a użytkownicy nauczyli się prawidłowych technik napędzania. Ułatwia to obsługę ręczną i minimalizuje ryzyko obrażeń.

Czytaj dalej
Wizualizacja idealnego wózka

Wizualizacja idealnego wózka

10.02.2021

Czy słyszałeś kiedyś wyrażenie "obraz jest wart tysiąca słów"? Jest to dość powszechne wyrażenie w Stanach Zjednoczonych, które po raz pierwszy pojawiło się na początku XX wieku. Krótko mówiąc, oznacza to, że obraz może dostarczyć opisu lub opowiedzieć historię równie dobrze, jeśli nie lepiej, niż wiele słów.

Czytaj dalej
Kąt ustawienia siedziska w wózku

Kąt ustawienia siedziska w wózku

09.07.2019

Zapewnienie wsparcia w najbardziej dopasowanej do postawy, wygodnej pozycji. Konieczne może być jednak pójście na kompromis w celu zapewnienia optymalnego poziomu aktywnego ruchu podczas wykonywania zadań funkcjonalnych.

Czytaj dalej

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.