Home / Blog / Maj 2019 / Intuicyjny układ proporcjonalnego sterowania głową

Intuicyjny układ proporcjonalnego sterowania głową

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

W przeciwieństwie do innych sterowników głowy, Switch-It Dual Pro zapewnia proporcjonalne sterowanie za pomocą przełączników zbliżeniowych i ciśnieniowych, zapewniając najbardziej reaktywne i precyzyjne wrażenia z jazdy.

  • Idealny dla użytkownikó ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi, zastosowanie zarówno przełączników zbliżeniowych, jak i ciśnieniowych sprawia, że Dual Pro Head Array jest tak intuicyjny, jak to tylko możliwe, umożliwiając klientom z chorobami nerwowo-mięśniowymi lub urazami kręgosłupa łatwe prowadzenie i manewrowanie wózkiem elektrycznym. Wiele innych head arrayów nie oferuje tej funkcji i zamiast tego polega na przełącznikach kombinowanych. Może to bardzo utrudnić uzytkownikowi przekazywanie kierunku, ponieważ musi on naciskać przełączniki w odpowiednim czasie i we właściwej kolejności, co nie jest łatwe.
  • Zalety napędu proporcjonalnego - podwójne czujniki pro reagują na proporcjonalne dane wejściowe, zapewniając intuicyjny napęd. Czujniki zbliżeniowe osadzone w piance odbierają położenia głowy i przestrzeń, a czujniki nacisku umieszczone za pianką reagują na siłę. Połączenie obu tych czujników oznacza, że zakres wejściowy staje się bardziej czuły, oferując precyzyjną kontrolę. Ma to kluczowe znaczenie w rzeczywistych sytuacjach, w których użytkownik  może potrzebować szybko zmienić kierunek, na przykład poruszając się w tłumie.

  • Dostosowany do potrzeb użytkownika, zarówno odległość, w jakiej użytkownik musi znajdować się od przełącznika, aby go aktywować, jak i siłę wymaganą do uzyskania pełnej prędkości wózka można łatwo dostosować w oparciu o indywidualne wymagania. Ponadto każdy przełącznik można zaprogramować indywidualnie, co jest korzystne, gdy użytkownik ma rozbieżności w kontroli lub sile głowy w jednym lub drugim kierunku.

  • Rozmiary odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych dostępne w czterech konfiguracjach, do wyboru: pediatryczna z ochraniaczami twarzy (DP-P), dla dorosłych z ochraniaczami twarzy (DPA), pediatryczna z ochraniaczami na zawiasach (DP-3-P) lub dla dorosłych z ochraniaczami na zawiasach (DP-3-A).

  • Proporcjonalny napęd można wyłączyć dla początkujących, Dual Pro można łatwo zaprogramować tak, aby działał jako nieproporcjonalny układ sterowania głową dla osób, które dopiero uczą się podstaw prowadzenia wózka elektrycznego. W miarę postępów można łatwo aktywować funkcje proporcjonalne.

  • Łatwe do zaprogramowania prędkości, przyspieszenie i zwalnianie można programować za pomocą elektroniki wózka, aby umożliwić indywidualne dostosowanie i wydajną jazdę. Ze względów bezpieczeństwa dostęp do programowania pokładowego wymaga określonej sekwencji klawiszy.

  • Kompatybilny z elektroniką wózków, układ sterowania głową Dual Pro działa ze wszystkimi układami elektronicznymi R-Net, Curtis i DX.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.