06.09.2022

Sunrise Medical, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań wspomagających mobilność, ma przyjemność ogłosić, że w 2022 r. sfinalizował dwa strategiczne przejęcia w Europie - Helping Hand Company z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Now Tech z siedzibą na Węgrzech; kontynuując silne dążenie do strategicznych ulepszeń i wzrostu.

The Helping Hand Company jest renomowaną brytyjską firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów do siedzenia i pozycjonowania, całodobowej opieki posturalnej Symmetrikit, niezależnego życia i produktów środowiskowych.

Jej ugruntowana działalność i pionowo zintegrowana produkcja przyniosą grupie Sunrise Medical korzyści w postaci wzmocnienia zdolności produkcyjnych w Europie i dalszej optymalizacji globalnego łańcucha dostaw. Rozszerza również portfolio produktów, zwłaszcza w obszarze siedzisk i pediatrii, aby oferować bardziej kompleksowe produkty "24-godzinnej opieki posturalnej", aby zaspokoić zróżnicowane zapotrzebowanie użytkowników.

Now Tech, start-up technologiczny z siedzibą w Budapeszcie, dołącza do Sunrise Medical z silnym zespołem inżynierów cyfrowych, oprogramowania i elektroniki, który wnosi wysoce pożądane umiejętności techniczne oraz ponad 10-letnią wiedzę i doświadczenie branżowe. Jej najnowsza innowacja w postaci specjalnego produktu do sterowania głową Gyroset Vigo, która została już dobrze przyjęta przez rynek, stanie się również częścią oferty specjalnych produktów do sterowania wózkami elektrycznymi Sunrise SWITCH-IT. Dołączenie Now Tech znacząco wzmocni siłę innowacji grupy.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Helping Hand i Now Tech w rodzinie Sunrise Medical. Ciągłe doskonalenie naszej globalnej doskonałości operacyjnej i dążenie do wielkich przełomowych innowacji zawsze były w centrum naszej strategii". Thomas Babacan, prezes i dyrektor generalny grupy Sunrise Medical, skomentował: "Oba przejęcia znacznie wzmocnią strukturę i kompetencje naszej grupy, zwłaszcza w zakresie globalnego łańcucha dostaw i naszych talentów innowacyjnych, co pozwoli nam dalej ulepszać nasze produkty i wydajność, lepiej służyć naszym klientom na wiele sposobów".

O Sunrise Medical: Zaangażowana w poprawę jakości życia ludzi, firma Sunrise Medical jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i usług wspomagających mobilność. Dostępne w ponad 130 krajach pod 17 własnymi markami, kluczowe produkty obejmują wózki manualne i elektryczne, produkty wspomagające, skutery z napędem silnikowym, systemy siedzisk i pozycjonowania oraz pomoce w codziennym życiu. Działająca w 18 krajach Sunrise Medical Group ma siedzibę w Malsch w Niemczech i zatrudnia ponad 2300 pracowników na całym świecie.