20.08.2020

Sunrise Medical, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologicznie produktów zwiększających mobilność, z radością informuje o strategicznym przejęciu dwóch wiodących marek pediatrycznych: Leckey i Firefly.

Przejęcie James Leckey Design, wraz ze spółkami zależnymi Firefly Friends oraz Vida Global, znacząco poszerza ofertę Sunrise Medical w zakresie produktów i opieki terapeutycznej dla dzieci, doskonale uzupełniając obecne portfolio rozwiązań Sunrise Medical zwiększających mobilność dzieci.

Prowadząc szeroko zakrojone badania kliniczne i testy użyteczności przy udziale fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, użytkowników oraz ich rodzin, marka Leckey dąży do innowacyjnego rozwijania najlepszych pod względem klinicznym i technicznym rozwiązań, produktów oraz programów. Mają one na celu zwiększenie mobilności i udziału dzieci potrzebujących wsparcia w tym zakresie w najważniejszych czynnościach codziennych wymagających stania, chodzenia czy siedzenia.

Thomas Babacan, prezes i dyrektor generalny grupy Sunrise Medical, wyjaśnia: „Sektor pediatryczny ma dla nas strategiczne znaczenie, ponieważ dążymy do poprawy jakości życia ludzi. Dzieci i ich rodziny należą do najważniejszych odbiorców naszych usług. Cieszymy się, że Leckey i Firefly dołączają do rodziny Sunrise. Sunrise od wielu lat z powodzeniem pełnił rolę głównego dystrybutora Leckey w wielu krajach. W ten sposób zbudowaliśmy mocne relacje oparte na zaufaniu i silnych więziach kulturowych. Jesteśmy pewni, że doświadczony zespół kierowniczy, wysoko wykwalifikowani pracownicy, wiedza kliniczna, mocna oferta produktów, odpowiednio doinwestowane badania, rozwój oraz produkcja, znakomicie wpasowują się w politykę Sunrise Medical.

Dodatkowo spodziewamy się efektu synergii na naszych najważniejszych rynkach, takich jak Ameryka Północna, Wielka Brytania czy Niemcy. W wyniku przejęcia, Sunrise Medical stanie się wyłącznym dystrybutorem produktów Leckey na rynku Ameryki Północnej. Przejęcie to staje się również ważnym krokiem, kolejnym po przejęciu marki JCM kilka lat temu, w kierunku powiększenia naszej oferty pediatrycznej i udziału w rynku brytyjskim. Ufamy, że mocna infrastruktura biznesowa Sunrise oraz lokalna sieć dystrybucji w Niemczech i regionie niemieckojęzycznym przyspieszą wzrost Leckey na tym kluczowym rynku.

Zamierzamy także wykorzystać zaawansowany model e-biznesowy, marketing cyfrowy i obsługę klienta marki Firefly do usprawnienia naszej działalności i lepszego służenia naszym klientom na całym świecie.”

Ben Stocks, dyrektor generalny Leckey, dodaje „Nasza misja pomocy dzieciom doskonale współgra z wartościami i misją Sunrise Medical,  którą jest poprawa jakości życia ludzi. Cieszymy się, że dołączamy do Sunrise. Nasze produkty w dużej mierze uzupełniają się wzajemnie, a globalne sieci sprzedaży Sunrise, zasoby biznesowe i infrastruktura tej marki przyspieszą globalny rozwój i zwiększą zasięg Leckey; szeroki zasób produktów i duża wiedza staną się solidną podstawą dla dalszych innowacji i poszerzania oferty dla klientów.”

Kładąca zawsze nacisk na doskonałość i wydajność grupa Sunrise Medical, z kompleksową ofertą terapeutycznych i zwiększających mobilność urządzeń pediatrycznych, stawia sobie za cel stałą poprawę życia wszystkich ludzi, a teraz szczególnie dzieci i ich rodzin tam, gdzie niezbędne jest wsparcie mobilności.

O firmie Sunrise Medical: Realizując misję poprawy jakości życia ludzi, Sunrise Medical jest światowym liderem innowacji, produkcji i dystrybucji zaawansowanych technicznie urządzeń i rozwiązań zwiększających mobilność. Produkty sprzedawane w ponad 130 krajach pod 15 markami własnymi obejmują przede wszystkim manualne i elektryczne wózki inwalidzkie, produkty e-mobility, skutery, siedziska, systemy pozycjonowania oraz podnośniki. Działająca w 18 krajach grupa Sunrise Medical ma swoją siedzibę główną w Malsch w Niemczech i zatrudnia ponad 2 200 osób na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Carol Liu  carol.liu@sunmed.com.